Hakkımızda

ŞİMDİ HAREKETE GEÇ! Buraya Tıkla…

Hakkımızda

Fact Check Armenia, 1915 öncesi ve sonrasındaki gerçekleri açığa çıkarmak için yapılmış bir web sitesidir. Uzun süredir Ermeni Diasporası’nın trajik olaylar konusunda sadece kendi sözde gerçeğiyle sesini yükseltmesi, ülkenin bugün kendini açmazda bulmasına neden olmuştur.

Fact Check Armenia, 1915 Olayları öncesi ve sırasında gerçekleşenler hakkında doğru ve güvenilir haberler sunmaya adanmıştır. Osmanlı Türklerinin müdahalesine sebep olan Ermeni İsyanları hakkında çıkan tüm asılsız Ermeni yanlış bilgilendirmelerinin tersine tarihsel veriyi sunar.
 

GERÇEKLERİ ÇARPITMAYIN!
ABD’de güçlü bir fona sahip olan Ermeni diasporası, yıllardır Türkiye'ye karşı yürüttüğü milyonlarca dolarlık PR kampanyalarıyla politik kararlar aldırıyor ve bunu tarihsel bir gerçekmiş gibi yansıtıyor.

ABD’deki gazete ilanlarımızda, Ermenistan’ın ilk Başbakanı Hovhannes Katchaznouni'nin 1918 yılındaki manifestosundan alıntı yayınladık ve 1915 trajedisinin bir soykırım olmadığını ispatladık. ABD’deki büyük kütüphanelerde yer alan bu manifestoyu, web sitemizde de yayınladık. Ermeni diasporası bu delili hemen yalanlayarak geçersiz kılmaya çalışsa da, manifesto hakkındaki evrak ve raporlara Washington DC kütüphanesinden erişilebilinir.

Ermeni Başbakanı’nın alıntısında da yer aldığı gibi barışçıl bir dil kullanmamız gerektiğine inandık ve bunu dile getirmemize rağmen birçok tehdit ve karşı kampanyayla karşılaştık.

Ermeni diasporası, güçlü organizasyonu ve fonlarla zenginleşen yapısıyla, medya kuruluşlarını tehdit ederek ilanlarımızı kaldırtmaya calışıyor. Bunun sonucu olarak; kimi korkak ve ifade özgürlüğüne inanmayan firmalar ilanlarımızı kaldırırken, güçlü firmalar ilanlarımızı yayınlıyor ve bizi desteklemeye devam ediyor.

Sayıca ve mali açıdan bizden katbekat üstün Ermeni diasporası kampanyamıza karşı çıkarak kaba kuvvet ile karşı bir kampanya yürütüyor. Ancak biz politik olarak alınan bu kararların tarihi değiştirmeyeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz.

Aynı zamanda soruyoruz: Madem elinizdeki delillere güveniyorsunuz, neden Türkiye’nin yıllardır talep ettiği gibi arşivlerin açılması ve uluslararası bir tarih kurulu kurulmasını kabul etmiyorsunuz?

Türkiye olarak Ermeni diasporası'nın kampanyaları sonucu aldırılan bütün politik kararlara karşıyız! Tarih, siyasi kaygı taşıyan ve politik kampanyası icin para toplamak zorunda olan kişilerin oylamasıyla değiştirilemez. Ermeni diasporasının 100 yıldır uyguladığı strateji budur ve bu yanlıştır!

Ermenistan'ın ve Ermeni diasporasının bu teklifimizi asla kabul etmeyeceğini bilsekte onları davet ediyoruz: Gelin, uluslararası bir tarih kurumu kurulsun ve Ermenistan yıllardır kilitli tuttuğu arşivlerini açsın.

Karşılıklı arşivlerin araştırılmasından çıkan bu adil kararları herkes kabul etsin.

DownloadPDF